Některé smlouvy zachovávají stejné parametry, typicky výši pojistného, až do 26 let věku. Přeci jen je ale dobré podívat se na rizika, na která se smlouva vztahuje. Ověříme například, zda pojistka pokrývá i rizika spojená s provozováním rizikových či profesionálních sportů. Právě při sportu se dospělí vážně zranění nejčastěji, podle statistik je to více než v pětině případů. Další pětina úrazů se pak dospělým přihodí doma, o něco méně úrazů se stane v práci nebo ve škole a necelá desetina úrazů je spojená s dopravními nehodami.
Ohlídáme, aby bylo plnění pojišťovny nastaveno tak, že pokryje především vážné úrazy, které zanechají trvalé následky, a že pojišťovna vyplatí dostatečnou částku. Peníze pak můžou být použity například na nadstandardní léčbu a rehabilitaci.
Být pojištěný proti úrazům má určitě smysl. Ale s přibývajícím věkem by měl člověk myslet i na vážná onemocnění. Jsou to právě závažné choroby, včetně těch psychických či psychiatrických, co v dospělosti způsobí 95 procent všech případů invalidity, a zásadně tak omezí schopnost člověka si vydělávat. Ověříme proto, zda pojistka vašeho dítěte pamatuje i na tato rizika. Případně vám z bohaté nabídky na trhu dokážeme vybrat tu nejvhodnější alternativu.
Pomůžeme i s kontrolou tzv. oceňovacích tabulek, podle kterých pojišťovna posuzuje jednotlivé úrazy i onemocnění a jejich trvalé následky, na čemž závisí, jaké plnění získáte. V některých případech mohou být tabulky neurčité, a dávat tak prostor pro možné spory ohledně plnění. Najdeme vám smlouvu bez háčků, záludností a s co nejmenším počtem výluk.